Android Cihazda İnternet Paylaşımı

Günümüzde internet herkes için önemli bir araç ve internet paketimiz bittiği anda neredeyse bizim için hayat durmuş gibi olmaktadır. Bu gibi durumlarda çevremizde ki kişilerin bizlere internet paylaşmasını istemekteyiz. Peki Android işletim sistemli telefonlarda internet nasıl paylaşılır? Bunun için her hangi bir uygulamaya gerek var mı? İşte detaylı anlatım.

İnternet paylaşmak için uygulamaya gerek yok

Pek çok kaynakta Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının internet paylaşmak için cihazlarına uygulama yüklemesi gerektiği belirtilmektedir. Ancak bu durum asılsızdır. Eğer Android işletim sistemli bir telefonunuz var ve internet paylaşmak istiyor, ya da internet paylaşımının nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızda ki adımları uygulayabilirsiniz.

Telefonunuzun ekranını açtıktan sonra öncelikle Ayarlar bölümüne tıklamalısınız. Daha sonra kablosuz ve ağlar seçeneğine tıklayın. Yeni açılmış olan sayfada bulunan diğer seçeneğine tıklayın. Karşınıza bazı seçenekler gelecektir bu seçenekler arasında İnternet paylaşımı ve taşınabilir hotspot yazısını bulun ve seçin. Bu bölümü seçtikten sonra açılan sayfayı aktif hale getiriniz. Yine aynı bölümde bulunan Taşınabilir Wifi Genel alan ayarları seçeneği ile wifi şifrenizi belirleyebilir ya da wi-finizin adını değiştirebilirsiniz.

Android işletim sistemli telefonunuzda internet paylaşmak için gördüğünüz gibi her hangi bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken sadece yukarıda belirtilmiş olan adımları eksiksiz ve doğru olarak yapmaktır. Bu adımları doğru uygularsanız cihazınızdan internet paylaşmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here