Android Oyun ve Uygulama Reklamlarını Engelleme

Google Play üzerinden indirdiğimiz ve cihazımıza kurduğumuz birçok oyun hatta uygulama online olarak çalışmasa bile sadece reklam yayınlamak için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Reklamlar yüzünden birçok oyun bir anda belirli bir süre bölünebilir.

Uygulama içerisinde reklam görüntülememek için uygulamanın internet erişimini kısıtlamanız kısıtlamanız yeterlidir. Bunu yükleme işlemi yaparken yapmamız mümkün değildir çünkü bizden toplu izin istenmektedir ve kurulum aşamasına geçebilmemiz içinde onay vermemiz gerekiyor. Ancak sonrasında uygulama ya da oyunun internet bağlantısını kısıtlamamız farklı bir uygulama yardımıyla mümkündür. NoRoot Firewall uygulaması bu işlemi hızlı bir şekilde yapıyor.

android reklamlarını engelleme

NoRoot Firewall uygulamasını cihazınıza indirip kurduktan sonra cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların internet erişimi kısıtlanacaktır bu Gmail gibi sürekli olarak internet bağlantısına ihtiyaç duyan uygulamalar içinde geçerlidir o yüzden uygulamayı yükledikten sonra internet bağlantısı kullanımına ihtiyaç duyan tüm uygulamalara izin vermeniz gerekecektir. Aksi durumda ne mail alabilir ne de farklı sosyal medya uygulamalarına erişim sağlayabilir ve de bildirim alabilirsiniz.

Uygulamayı kurduktan sonra artık internet bağlantısı gerektirmeden çalışan uygulama ve oyunlarda reklam görüntüleyemeyeceksiniz. Ancak oyunlarda genellikle video reklamlar üzerinden oyun puanları kazanılabiliyor bunuda unutmayın.

Uygulama içerisinde yine çeşitli ayarlar yapmak mümkün detaylı Wi-Fi ve mobil veri ayarlamarı ile hangi bağlantı türünde internet erişimine izin verildiği gibi birçok detayı ayarlayabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here