Android Reklam Virüsü / Telefonumda Sürekli Reklam Çıkıyor !

Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırdığı gerçeği inkar edilemez ancak bazı can sıkıcı durumlar olunca bu tamda böyle olmuyor. Bu can sıkıcı durumların başlı başına en büyüğü Android telefonlarda çıkan reklam virüsü diyebiliriz. Özellikle Android telefonlarda çocukların kullanımı veya yetişkin insanların anlık yanlış kullanımı sonucu reklam virüsleri sorunu karşımıza çıkabiliyor.

Android telefonlarımızda tarayıcıda web sitelerinde dolaşırken veya kullandığımız uygulamalarda yanıltıcı ve aldatıcı butonlar, içerikler yer alabiliyor. O anlık dalgınlık ile tıklanabilir olan yanıltıcı noktalar telefonumuza virüs girmesine neden olabiliyor.

android telefonumda sürekli reklam çıkıyor
android reklam virüsü

Telefonda neden sürekli reklam çıkıyor – nasıl silinir, kaldırılır ?

Öncelikle Ayarlar > Uygulamalar kısmına giriş yapın ve son yüklediğiniz veya tanımadığınız uygulamaları silin. Reklamların çıkmaya başladığı zamana yakın yüklediğiniz uygulama varsa silmeye çalışın.
Ayarlar > Uygulamalar kısmına giriş yapın ve burada yer alan “Google Chrome” uygulamasını bularak önbellek ve verileri temizle işlemlerini yapınız.
Play Store üzerinden Malwarebytes for Android uygulamasını buraya tıklayarak telefonunuza indirip kurun. Uygulamayı kurduktan sonra tarama işlemini başlatın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here