Android Telefonda Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir ?

Herhangi bir sebeple Android telefonunuzdaki kısa mesajlar silindiyse ek bir uygulama yardımıyla silinen mesajlara tekrardan ulaşmanız mümkündür. Artık çocukların akıllı telefonlara olan ilgisi çok fazla oyuncak yerine ellerinde akıllı telefon ile dolaşıyorlar, kontrolsüz bir şekilde kullandıkları içinde ne yaptıklarını bilmeden çeşitli dosyalarımızı silebiliyorlar. Bunlara fotoğraf, video, uygulama ve hatta telefonumuza gelen kısa mesajlarda olabiliyor.

Android’in kendi içerisinde bir sistem geri yükleme özelliği bulunmuyor yani telefonumuzu belirli bir zamana geri getiremiyoruz yani mevcut yapısıyla silinen dosyaların geri dönüşü yok. Ancak ek bir uygulama kullanarak telefonumuzdan silinen kısa mesajlar ve çeşitli dosyaları tekrar telefonumuza aktarmamız mümkün. Bu konuda Google Play üzerinde ücretli ve ücretsiz çeşitli uygulamalar mevcuttur. Bizde sizler için bu uygulamaları listeledik.

Android’de Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim ?

SMS Backup +

Silinen kısa mesajları geri getirmeye sağlayan en kullanışlı ve basit uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamanın çalışma mantığı bulut yedekleme yapmasıdır bunu Gmail senkronizasyonu sayesinde yapıyor. Hem SMS hem de MMS yedeklemesi yaparak silinen mesajlara istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Ancak uygulamanın telefon belleğine kayıtlı olması gerekiyor, hafıza kartı üzerine kurulum yaparsanız kısa mesaj yedeklemesi yapmadığını belirtelim.

EaseUS MobiSaver

Belkide Android üzerinde ki en iyi veri kurtarma uygulamalarından bir tanesidir. EaseUS MobiSaver uygulamasıyla sadece silinen kısa mesajları geri getirmez diğer dosya ve uygulamalar üzerinde ki veri kayıplarınada çözüm üretebilirsiniz. Uygulamanın masaüstü uygulamasıda mevcut telefon ile bağlantı kurarak ulaşmak istediğiniz dosyalara ister masaüstü ister mobil uygulama üzerinden erişebilirsiniz. Ancak uygulamanın ücretli olduğunu eklemeden geçmeyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here