Android’de Gece Modu Nasıl Etkinleştirilir ?

Apple’ın, IOS 9.3 güncellemesinden sonra gelen gece modu özelliği artık Android cihazlarada gelmeye başlıyor. Gece modu özelliği gözümüzün daha az yorulmasını sağlıyor, peki telefonumuz bunu nasıl yapıyor derseniz, telefon ekranından yayılan mavi ışığı bir filtre yani maske yardımıyla kısıyor. Bazı Android telefonlarda varsayılan özellik olarak geliyor ancak bazı akıllı telefonlarda ise böyle bir özellik yok. Biz konumuz içerisinde tüm  Android modellerinde gece modu nasıl etkileştirilir detaylı şekilde sizlere aktaracaz.

Bazı Android Telefonlarda Varsayılan Özellik Olarak Sunulur

Android Noguat güncellemesi alan hemen hemen tüm telefonlara gece modu özelliği eklendi. Özelliğin telefonunuzda olup olmadığını öğrenmek ve kullanmak için Ayarlar > Ekran > Gece Işığı alanına gitmeniz olacaktır, eğer böyle bir alan mevcut ise gece modu özelliğini kullanabilirsiniz. Buradan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz, istediğiniz saatler arasında özelliğin çalşmasını sağlamanız mümkün.

Ayrıca telefonunuz Huawei, Asus, OnePlus ya da Samsung ise ve Android Noguat güncellemesi almadı ise bile özelliğin telefonunuzda olma ihtimali bulunuyor. Çünkü Android güncellemesi dışında bu markalar kendi güncellemeleri ile özelliği birçok telefona kazandırmışlar.

Ek Bir Uygulama İle Gece Modu Özelliğini Kullanmak

Gece modu özelliğini telefonunuzda kullanmak için ek bir seçeneğiniz daha bulunuyor. Oda Google Play üzerinden uygulama indirip kullanmak. Bunun için Google Play’de birçok uygulama mevcut en bilindik ve en işlevsel uygulamalardan bir tanesi ise Mavi Işık Filtresi adlı uygulama. Bu uygulama ile telefon ekranına yedi farklı tonda filtre uygulayabilirsiniz, yine gece modu özelliğinin hangi saatlerde otomatik olarak başlaması gibi detaylı ayarlamalarda yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here