Google play store açılmıyor, Çalışmıyor ( Çözüm )

Google play store açılmıyor konusu özellikle son günlerde trend bir hale gedi. Bildiğiniz üzere Android işletim sistemli telefonlar kullanılan Play Store, bünyesinde yüz binlerce oyun ve uygulama barındırmakta. Bu uygulama ve oyunları barındıran markette bazen istenmeyen sorunlar çıkabilmekte. Bu hatalardan biriside Google play store açılmıyor sorunu oldu. Bu soruınun çözüm yolları birçok şekilde bulunmakta ve kullanıcılar bu çözüm yollarını uygulayarak bu sorundan kurtulabilmekte.

Android sisteminin kendi uygulaması olan Play Store her zaman sağlıklı çalışamayabiliyor. Her Android telefon kullanıcısı muhakkak bir Play Store hatası ile karşılaşmıştır. Bu hatalar özellikle uzun süre sürdüğünde can sıkıcı olabilmekte ve kullanıcılar bu yüzden Android sisteminden soğuma yaşayabiliyorlar. Google play store çalışmıyor sorununda bazen ekrana Play Store Çalışmayı Durdurdu şeklinde uyarı ekranı da gelebilmekte. Bu tarz hatalarda sakın çözüm yöntemleri denemeden format atmaya falan çalışmayın, önce yöntemleri deneyin eğer halen olmazsa format atın.

Google play store açılmıyor

Google play store açılmıyor çözüm yolu var mı ?

Play Store üzerinden her ne kadar sorunsuz oyun ve uygulama indirmeye çalışsak da bazen hiç olmadık hatalar verebiliyor. Bazen Play Store hata kodları çıkmakta, bazen Play Store çalışmayı durdur hatası çıkmakta bazende boş bir ekran gelmekte ve hiç açılmamakta. Google play store açılmıyor sorunu da Android telefon kullanıcıların son günlerde karşısına çıkmakta.

Google play store açılmıyor çözüm 1

( Bu çözüm yolunu yapmadan önce Play Store Gmail adresinizi ve şifrenizi bir yere not edin ) Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmına gidin ve burada listelenen uygulamalar arasından Play Store’u bulun ve içerisine giriş yapın. Ardından açılacak pencereden Verileri Temizle ve Önbellek temizle işlemi yapınız. Bu yaptığınız işlemin aynısını Google Play Hizmetleri içinde yapın ve net bağlantınızı kapatıp telefonunuzu yeniden başlatın.

Google play store açılmıyor çözüm 2

Play Store güncelleştirmeleri bu sorunu ortaya çıkartabilir. Play Store sol üstteki menü tuşuna dokunun ve Ayarlar kısmına ulaşın. Uygulamaları otomatik güncelle menüsüne giriş yapın ve açılacak olan pencerede ” Uygulamaları otomatik güncelleme” seçeneğini seçip kayıt edip çıkın.

Google play store açılmıyor çözüm 3

Google hesap ayarlarını yeniden düzenlemenizde fayda var. ( Tıpkı 1. çözüm yolunda olduğu gibi bu çözüm yolunda da Play Store Gmail kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenerek bir yere not edin, sonradan giriş yapmanız gerekecek ) Ayarlar => Hesaplar => Google kısmına ulaşın ve sağ üstteki 3 çizgili menü butonuna dokunarak Hesabı kaldır deyin. Hesabı kaldırdıktan sonra tekrar ayarlar > hesaplar kısmına ulaşın ve hesap ekle kısmından tekrar Google hesabınızı ekleyin.

Google play store açılmıyor çözüm 4

Üstteki adımları denediğiniz halde Play Store çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız bu adımı da deneyiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmına gidin ve İNDİRME YÖNETİCİSİ seçeneğini bulup içerisine giriş yapınız. Burada eğer bu özellik aktif değilse o kısımdan aktif ederek telefonu yeniden başlatınız.

Bu işlemlerin ardından eğer Google play store açılmıyor sorununu halen çözemediyseniz telefonunuza format atmanız işinize yarayabilir. Yorum atmaktan çekinmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here