Google Play Store İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltilir?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları uygulama, oyun ya da film indirmek için genel olarak Google Play Store uygulamasını kullanmaktadır. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene meydana gelen bir hatadan dolayı Google Play Store Türkçe’den İngilizceye dönüşmüştü. Üstelik bu durumdan tüm Google Play Store uygulamasını güncelleyenler etkilenmişti. Google Play Store İngilizce oldu, nasıl düzeltilir?

Teknoli ekibi olarak yaptığımız araştırmalara göre halen bazı kişilerin Google Play Store uygulamasının İngilizce olduğuna dair yorumlar yaptığını gördük. Buna göre Google Play Store İngilizce olursa tekrar Türkçe’ye nasıl çevrilir? Google Play Store’nin dilini değiştirme durumu nasıl yapılır?

Google Play Store İngilizce Oldu!

Google Play Store geçtiğimiz sene yapılan bir güncellemeden dolayı oldu. Buna göre Google Play Store’nin tekrar Türkçe yapmanız için uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. En son güncel Google Play Store’da böyle bir sorun bulunmamakta olup uygulamayı Türkçe olarak kullanabilmektesiniz.

Telefon Ayarınızı Kontrol Edin

Google Play Store’da dil seçme gibi bir bölüm bulunmamaktadır. Android telefonunuzun dili ne ise Google Play Store uygulamasının dili de otomatik olarak ona göre ayarlanmaktadır. Örneğin akıllı telefonunuzun dili İngilizce ise Google Play Store’nin dili de İngilizce’dir. Google Play Store’niz İngilizce olduysa telefonunuzun da dil bölümünü kontrol ediniz. Dil ayarlarınızı Türkçe yaptıktan sonra Google Play Store’nin farklı bir dil ile açılması sorunuyla bir daha karşılaşmazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here