Instagram Çok internet Harcıyor – Yiyor Sorunu Çözümü

instagram çok internet harcıyor sorunu bir çok kişi tarafından dile getirilmeye başlandı. İnternet Mobil paketini alan kullanıcılar aylık olarak genelde 1 veya 2 GB kotalı olanları tercih etmekte. Normal şartlarda bu tarz interneti paketi kolayca yetmekte. Ancak fotoğraf ve video odaklı uygulamalar bu internet paketinizin ayın son günlerini görmekte zorlanmasına neden olabilir. Bu zorlanma beraberiyle instagram çok internet harcıyor sorusunu getirmekte.

Instagram uygulaması bildiğiniz üzere Fotoğraf ve video odaklı. Fotoğraflarını çekip bu uygulama vasıtası ile arkadaşları ile paylaşan kullanıcılar başkalarının fotoğraflarını da beğenebiliyor. Uygulamayı Wifi ile kullanırken rahat rahat dolanırız ama iş Mobil veri paketine gelince bu durumda aynı şeyi söyleyemeyiz gibi. Tabi hal böyle olunca Mobil veri paketimizde ki Megabaytlar hemen bitmekte.

instagram çok internet harcıyor

instagram çok internet harcıyor Sorunu nasıl çözülür ?

instagram çok internet yiyor sorununun temel olarak nedeni fotoğrafların sürekli yüklenmesi ve videoların otomatik olarak açılmasıdır. Instagram’ın asıl amacı fotoğraf olduğu için fotoğrafları kapatma şansınız yok. Sadece videolardan biraz tasarruf edebilirsiniz. Instagram profilinizden 3 noktalı sağ üstte ki menü butonuna dokunun ve ayarlar kısmından hücresel veri kullanımını ” daha az veri kullan “ şeklinde değiştirin. Bunun dışında yapabileceğiniz ekstra bir şey yer almamakta. Instagram üzerinde ki fotoğraf hep görüneceği için bunlar her yüklenişinde belli bir MB dosya yüklemesi olacaktır. Alternatif olarak aylık kullandığınız internet paketini 3 veya 4 GB’a çıkartmayı deneyebilirsiniz.

instagram çok internet harcıyor konusunu da bu şekilde inceledik. Yorumlarınız önemlidir bizim için.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here