Instagram Hikaye Boyutu Nedir? Instagram Hikayelerine Fotoğraf Sığdırma

Instagram’ın Snapchat uygulamasından esinlenerek kullanıcılarına sunduğu hikayeler özelliği oldukça sevildi. Kullanıcılar artık ana sayfada aşağılara doğru kaymaktansa, hikaye kısmına dokunarak hikayeler arasında dolaşmayı tercih ediyor.

Instagram hikayelerinde takılmayı seven kullanıcılar kadar, buraya sık sık fotoğraf atmayı seven kullanıcılarda bulunmakta. Bu kullanıcılar arasında Instagram hikayesinde fotoğraf boyutu kaç olmalı sorusuna cevap bulmak isteyenlerde yer almakta. Instagram hikaye kısmında hikayeleriniz 24 saat boyunca durmakta ve bu 24 saat boyunca hikayenizin fotoğraf ve videosunun kötü gözükmesini istemezsiniz değil mi ?

instagram hikaye fotoğraf çözünürlüğü
instagram hikayeye video sığdırma

Peki Instagram hikaye kısmına fotoğraf ve video atmadan önce boyut ayarlamasını nasıl yapacaksınız ? Gelin beraber instagram hikayelerine fotoğraf video sığdırma konusunu inceleyelim.

Instagram resim boyutları nedir?

Instagram hikaye kısmına isterseniz netten bulduğunuz fotoğrafları atabilirsiniz, dilerseniz de kendi kameranız ile çekmiş olduğunuz fotoğrafları atabilirsiniz. Kendi çekeceğiniz fotoğrafları atmadan önce yapmanız gereken bir kaç ayar bulunmakta. Bu ayarı yaptıktan sonra “instagram hikayeye fotoğraf sığmıyor” sorununuzu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Instagram hikayede fotoğraf ve videoyu boyutu kaç olmalı ?

Instagram hikayenize kendi çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolar tam olarak sığsın istiyorsanız kamera ayarınızı yapmanız gerekmekte. Kameranızı açtıktan sonra ayarlar kısmına geçiş yapın ve buradaki çözünürlük kısmındaki ayarı 16:9 olarak değiştirin. Hikaye kısmı için gerekli olan fotoğraf ve video çözünürlüğü ise 1080x1920px’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here