Instagram Hikayeler Açılmıyor – Instagram hikaye siyah ekran sorunu

Instagram uygulamasını gün içerisinde sıklıkla kullanan kullanıcılar genelde hikayeler kısmını tercih ediyor. Gün içerisinde gezilen yerler, yapılan etkinlikler fotoğraflanarak Instagram hikayesine atılıyor.

Instagram hikayeleri bazen karşımıza siyah ekran olarak çıkıyor, bazen de internetimizin veya wifimizin az çekmesinden dolayı yükleniyor ekranında kalıyor. Hal böyle olunca Instagram siyah ekran sorunu yaşayan kullanıcılar, bunun nedenini öğrenmek ve çözüm bulmak istiyor.

Instagram hikayeler açılmıyor, instagram hikayeleri göremiyorum, siyah ekran sorunu yaşayan kullanıcıların asıl nedeni genelde sunucu kaynaklı bir hata olabilmekte. Instagram tarafındaki sunucuların geç yüklenmesi sonucu Instagram siyah ekran sorunu yaşayabilirsiniz.

Instagram hikaye açılmıyor

Instagram hikayeler açılmıyor çözümü nedir ?

– İlk olarak Instagram uygulama güncellemesinden sonra bu sorunu yaşıyor iseniz, en son ki sürüme geçiş yapmanız yararınıza olacaktır. Google üzerinden bir önceki sürümü APK olarak indirip kurabilirsiniz.

– Instagram hikayeler açılmıyor sorunu yaşadığınız anda eğer mobil veri de iseniz Wifi’ye geçiş yapın. Veya Wifi’de iseniz Mobil veriye geçiş yapın.

– Cihazınızın tarih ve saat ayarını kontrol edin. Cihazınızın Ayarlar > Tarih ve saat kısmına giriş yapın. Burada yer alan “Otomatik tarih ve saat” ve “Otomatik saat dilimi” seçeneklerinin tikini kaldırın.
Ardından ana menüye geçiş yapın ve tekrar ayarlar > Tarih ve saat kısmına geçiş yapın ve burada tarih ve saati kendiniz manuel olarak ayarlayın.
Ayarlama işlemini yaptıktan sonra tekrar aynı yere gelen ve “Otomatik tarih ve saat” veya “Otomatik saat dilimi” tikini işaretleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here