Instagram tbt ne demek ? TBT Nedir ?

Instagram tbt ne demek. Instagram uygulaması fotoğraf severler için vazgeçilmez bir platform. Hal böyle olunca kullanıcılar doğa ile ilgili fotoğraflarını ve kendilerinin fotoğraflarını paylaşmakta. Çoğu zaman bu fotoğraflara açıklama yazan kullanıcılar bazen açıklama kısımlarında bilinmeyen etiketler kısaltmalar kullanmaktalar. Bunlardan biriside #tbt etiketi. tbt ne demek diye merak eden kullanıcılar bu soruyu o kısaltmayı kullanana değilde Google’a sormaktalar.

Tbt ne demek – Tbt Hashtag’i Neden Kullanılır ?

tbt nedir sorusuna verilebilecek net bir cevap vardır. tbt etiketi kullanıcıların eskiye dair fotoğraflarını bugün paylaştığı anlamına gelmekte. Örnek olarak şu an yaz mevsimindeyiz ancak kullanıcı kış mevsiminden fotoğrafını paylaşarak #tbt etiketini kullanabilir. Bu fotoğrafın şu an çekilmiş değil eski bir tarihe ait olduğunu dile getirmekte. #tbt hashtag i şeklinde kullanılan bu etiket son zamanlar da artış göstermeye başladı.

tbt ne demek

Açılımı  #throwbackthursday şeklinde olan bu etiket kullanımı size hemen Perşembe gününü hatırlatmasın. İçinde perşembe günü geçiyor ancak perşembe günü dışında da bu etiketi kullananların sayısı oldukça yüksek. Kullanııcılar genelde kendilerine ait yazdan kalma, havuz başında çekilmiş veya sahilde ki fotoğraflarını kışın bile paylaraş #tbt etiketini kullanıyor. Daha sonra onu takip eden kullanıcılar kendi kendilerine tbt ne demek ya sorusunu sormadan edemiyor. Tabi kullanıcılar bu etiketi kullanırken bildiği için kullanmakta ama bilmeyenler için durum pekte iç açıcı olmuyor.

Arada böyle Sosyal Medyada etiket çılgınlığı veya buna benzer durumlar yaşanabiliyor. Kullanıcılar yeni trendleri takip etmek için sürekli birbirleri ile bu konuları konuşabiliyor. Daha önce başlayan selfie çılgınlığı en azından herkes tarafından anlaşılıyordu ve ne olduğu nasıl yapıldığı belliydi. Ancak #tbt hashtagi böyle değil. Kullanıcılar bu etiketi gördüğünde hemen tbt nedir, tbt ne demek gibi soruları hemen yorum kısmından arkadaşlarına sorabilir. Buda sizi meraklı bir insana dönüştürür, iyidir iyi meraklı olmanız iyidir : )

Yani sonuç olarak bu etiketin öyle büyütülecek bir kullanımı yok. Sadece eskiden kalma, paylaşmayı unuttuğunuz veya kısa süreli nostalji olsun diye paylaştığınız fotoğraflara bir #tbt etiketi yapıştırabilirsiniz. Bu sayede hem tbt hashtagini amacına uygun kullanmış olur hemde tbt ne demek sorusuna uygulamalı bir şekilde kendiniz yanıtlamış olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here