Instagram Unf ne demek ? UNF Nedir ?

Instagram unf ne demek, unf nedir tarzında ki konu etiketleri Instagram üzerinde sıkça dile getirilmeye başlandı. Tabi sıkça kullanılan Instagram hashtagleri belli bir zaman sonra daha fazla kişiye ulaşıyor ve kısa bir zamanda kullanım sayısı arttıkça herkes kullanmaya başlıyor. Hal böyle olunca bu tarz akımdan haberi olmayan kişiler bu kullanılan kısaltmaları merak ediyor. Unf ne demek konusu da bu merak edilen kısaltmalardan birisi. Bu kısaltmalar ise gün geçtikçe artmakta ve artık neredeyse çoğu kişinin biyografi kısmında bir kısaltmaya denk geliyor olduk. Bu kısaltmalar kullanıcının instagram karakteri hakkında da bize güzel bilgiler vermekte aslında.

unf ne demek
unf yapma ne demek

Bu kısaltmaları kullanmak aslında oldukça mantıklı. Çünkü anlatılmak istenen şey uzun uzun yazılmaktansa kısa kısaltmalar ile yazılması daha mantıklı. Genellikle instagram biyografi kısmında göreceğiniz bu kısaltmalar ile bir çok şeyi kısa ifadeler ile anlatabilir ve daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz. Instagram’da asıl amacımız takibe takip yaparak kitlemizi arttırmak olduğu için çoğu kişiyi takip ediyoruz. Ancak takip ettiğiniz kişi sizi daha sonra takipten çıkarırsa sizin bundan haberiniz olmuyor. Artık Instagram’ın bu konuya bir çözüm bulmasını gerektiğini düşünüyorum. Sizi takipten çıkaranlar şeklinde bir özellik olsa fena olmazdı aslında.

Bu sayfamızda sizlere UNF nedir, unf ne demek ve nerelerde kullanılır sorularına cevap vermeye çalışacağız. Belki sizde bu kısaltmayı kullanmak isteyebilirsiniz 😉

Instagram Unf ne demek

Instagram UNF Ne demek ?

Instagram temel olarak takip üzerine kurulmuş bir sistem. Eğer 2 tarafta birbirini takip ederse birbirinin paylaşımlarını görebilir, birbirine mesaj atabilir ve her daim iletişim halinde olabilir. Instagram takip üzerine kurulduğu için ilk olarak takibe takip şeklinde bir çok iletiler havada uçuşmaya başladı. Bunların üzerine takipçi kasan bir kitle oluştu. Takibe takip yapabileceğiniz instagram sayfalarının bile olduğu şu zamanda profilinizi kasmamamız biraz ayıp olur diye düşünüyoruz : )

Tabi takipçi kasan kişiler için önemli olan takip ettiği kişilerin sonradan vazgeçmemesidir. UNF kısaltması da bunun üzerine koydu. UNF = Unfollow şeklinde açılımı vardır. Yani bu kısaltmayı yazan kişiyi siz takipten çıkardığınızda o da sizi takipten çıkaracağını 3 karakter ile sizlere ifade etmiş : ) Bu kısaltmayı kim neden buldu bilmiyoruz ancak takipten çıkma konusunda oldukça canı yanmış gibi. Instagram UNF nedir konusuna bu sayede bir cevap bulmuş olduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here