iPhone Bataryası Nasıl Değiştirilir ?

Özellikle eski iPhone modellerinde İOS güncellemeleriyle birlikte artık yeni bir bataraya ihtiyaç duyuluyor. Eğer bir iPhone kullanıcısı iseniz diğer telefonlar gibi cihazınızın bataryasını basitçe söküp takamazsınız ancak telefonunuzun bataryasını değiştirmek için sizlere önerilerimiz olacak ve bu şekilde iPhone’nunuzun bataryasını değiştirebileceksiniz.

Neden iPhone bataryası ilk günkü gibi verim sunmuyor derseniz bunun sebebi çok çeşitli olabilir ancak en önemli problem özellikle iPhone 6 ve İphone 7 modellerinde işletim sisteminden kaynaklı bir problem olduğu Apple tarafından doğrulanmış durumdadır.

iphone batarya değiştirme

iPhone Bataryamı nasıl değiştirebilirim ?

Bir iPhone’un bataryasını isterseniz kendinizde basitçe değiştirebilirsiniz ancak bunu yaptıktan sonra telefonunuzun garanti dışında kalacağından ve su geçirmez özelliğini yitireceğinden pek önerilen bir seçenek değildir ancak ek bir ödeme yapmak istemiyorsanız batarya değiştirme işlemini yapabileceğiniz tek seçenek sizin kendinizin değiştirmesi olacaktır.

iPhone’un arka kısmında yer alan vidaları söktükten sonra bir metal plaka çıkacaktır bu plakayı kaldırarak bataryanın bulunduğu alanı görüntüleyeceksiniz, batarya telefon kasasına bir yapıştırıcı ile sabitlenmiştir o yüzden ince bir çubuk yardımıyla bataryayı yukarı doğru kaldırmanız gerekecektir. Bataryayı kaldırdıktan sonra yeni bataryayı yerine yerleştirebilir ve tekrar arka plakayı vidalayarak telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Apple yetkili servisine bu işlemi yaptırma gibi bir seçeneğiniz daha bulunuyor, biraz masraflı olabilir ancak daha kontrollü bir şekilde batarya değiştirme işlemi yapılacaktır. Ancak sizden kaynaklı olmayan bir problemden dolayı batarya değiştirme işlemi yaptırmak istiyorsanız bataryanızı Apple tarafından ücretsiz olarak değiştirmesi isteyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here