iPhone X Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Apple’ın son amiral gemisi iPhone X geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüş ve büyük ilgi görmüştü. iPhone X tasarımsal olarak diğer iPhone modellerinden çok farklı tasarımsal özellik sunmuyor ancak Home tuşunun kaldırılmış olması önemli bir fark diyebiliriz. Önceki iPhone modellerinde ekran görüntüsü almak için Home tuşu kullanılıyordu ancak bu tuş olmadığından ekran görüntüsü almak için farklı bir tuş kombinasyonu oluşturulmuş.

iPhone X Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü almak için Güç Düğmesi ve Ses Açma tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. İşte bu kadar basit.

Ekran görüntüsünün başarılı şekilde telefona kaydedildiğini anlamanız için basit bir ses çıkacaktır, eğer yukarıda belirttiğimiz tuş kombinasyonunu başarılı şekilde yapıyorsanız sadece 1 sn içerisinde ekran görüntüsünü başarılı bir şekilde almış olacaksınız.

Aldığınız ekran görüntüleri üzerinde artık IOS 11 güncellemesinden sonra hızlı şekilde düzenleyebilirsiniz hatta üzerinde not bile alabilirsiniz. Mevcut ön kamera nedeniyle üst kısım oval olarak kırpılmış şekilde ekran görüntüsü alındığınıda ekleyelim.

Aldığınız ekran görüntülerini hızlı şekilde istediğiniz platformda doğrudan paylaşabilirsiniz ister WhatsApp uygulaması üzerinden sadece belirli kişilere gönderebilir ya da Facebook ve Instagram üzerinden birçok kişiye ulaştırabilirsiniz.

İsterseniz iPhone X cep telefonunda ekran görüntüsü nasıl alınır tekrardan liste şekilde bakalım.

  1. İlk olarak ekran görüntüsü almak istediğimiz sayfayı açıyoruz.
  2. Sonrasında ekran açıkken Güç Düğmesi ve Ses Açma tuşlarına aynı anda basıyoruz.
  3. Ekran görüntüsü alma işlemi tamamdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here