Müziği Telefona Dinleterek Şarkı ismini Bulma

Telefona şarkıyı dinleterek şarkı ismini bulma yöntemi son günlerde oldukça popüler bir hale geldi. Akıllı telefonların gelişmesi hayatımızı bir çok yönden kolay bir hale getirdi. Önceden dinlediğimiz müziğin ismini TV’de arardık veya bir yerde çalan şarkının ismini bilmeden bir yerde tekrar karşımıza çıkar mı diye beklerdik.  Artık eskisi gibi hoşumuza giden şarkı tekrar karşımıza çıksın diye beklemeden, Akıllı telefonumuzdan saniyeler içerisinde Ses dinletip şarkıyı bulma işlemi yapabiliyoruz.

ses dinleterek müzik bulma
ses dinletip şarkıyı bulma

Ancak Akıllı telefonların ve uygulamaların gelişmesi ile bu tarz sorunlar sorun olmaktan çıktı. Bulunduğunuz yerde çalan bir şarkıyı telefonunuza dinleterek o şarkının adına ulaşabilirsiniz. O nasıl oluyor derseniz, bir uygulama ile oldukça basit. Shazam indir uygulaması bu konuda size yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Shazam Android uygulamasına ortamda çalan bir müziği dinlettiğinizde bu uygulama size şarkının adını vermekte. Ses dinletip müzik bulma konusunda tek ihtiyacınız olan bir Akıllı telefon ve Shazam uygulaması ile geçireceğiniz 2-3 saniye : )

Televizyonda çalan bir şarkı veya cafede çalan bir şarkı oldu. Ve sizde bu müziği çok sevdiniz. Shazam uygulamasını açın ve Shazamla diyerek müziği telefonunuza dinletin. Ancak müziğin sesi telefona net olarak gelmeli. Etrafta azıcık bir ses olabilir ancak bu gürültünün müzik sesini bastırmaması lazım. Uygulama müziğin herhangi bir yerinden ses alabildiğinde size ortalama 3-4 saniye içinde şarkının ismini verebiliyor.

Shazam

Shazam indir

Buraya tıklayarak Android cihazınıza Shazam uygulamasını yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra Shazamlamak için dokunun yazısına dokunmanız müziğin ismini bulmanız için yeterlidir. Dinlettiğiniz müziklere daha sonra ulaşmak için Shazamlarım kısmını kullanabilirsiniz. Shazamlarım kısmında daha önce dinlettiğiniz tüm şarkıların listesi yer almaktadır.

Ayrıca shazam uygulamasına kayıt olarak oturum açmanız sizin faydanıza olacaktır. Kayıt olarak oturum açtığınız taktirde, telefonunuzu yenileseniz format atsanız bile oturum açtıktan sonra daha önceki dinletmiş olduğunuz müziklere ulaşabilirsiniz. Bu sayede ses dinleterek müzik bulma işine yarayan bu programı daha verimli kullanmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here