Netflix Android’de Çevrimdışı Nasıl Kullanılır ?

Netflix uzun zamandır mobil cihazlarda çevrimdışı izleme özelliği sunuyor. Peki Android cihazlarda Netflix dizi ve filmleri herhangi bir internet bağlantımız olmadan nasıl kullanılır.

Netflix içeriklerini çevrımdışı olarak izleyebilmemiz için öncelikler izlemek istediğimiz içeriği telefon ya da tabletimize internet bağlantımızın olduğu bir zaman içerisinde Netflix üzerinden indirmemiz gerekiyor. Bu işlem çok basittir, uygulama üzerinden herhangi bir içeriğe eriyoruz ve indirme listemize ekliyoruz. İndirme işlemi tamamlandığında izleme listemiz içerisinde yer alıyor ve internet bağlantımız olmadığı süre içerisinde video izleme işlemi yapabiliyoruz sonrasında ise içeriğin cihazımızda yer kaplamaması için silebilirsiniz. İndirme işlemlerinde Wi-Fi bağlantısı kullanmanızı öneririz özellikle HD paket kullanıcıları için mobill veri kullanımı önemli problemler yaratabilir. Zaten uygulama indirme öncesinde kullandığınız bağlantı türüne göre sizlere uyarıda bulunacaktır.

Netflix android

Şuan için çevrimdışı izleme özelliği hemen hemen birçok Android cihazda yer alsada bazı modellerde ise bu özellik bulunmamaktadır. Bunu uygulama içerisinde herhangi bir dizi, film, belgesel ya da TV şovuna girerek kontrol edebilirsiniz.

İndirdiğiniz içerikleri dizi listesinde ya da kendi listenizde görüntüleyebilirsiniz, buradan ayrıca topluca cihaz üzerinden silme işlemi yapılabilir.

Netflix’in çevrimdışı izleme özelliği tıpkı internetten video indirip telefonumuzdan izleme özelliği gibi düşünebilirsiniz ancak bunu daha zahmetsiz ve kolay şekilde yapabiliyorsunuz. Ayrıca indirme işlemi çok daha hızlı olduğu gibi ayrıca Netflix orjinal içeriklerini internet üzerinde bulamadığımızdan dolayı standart bir indir izle özelliği olmadığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here