PTT Paypal Benzeri Bir Sistem Yapacak!

E-Ticaret sistemlerinde ve alışverişlerinde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan Paypal bilindiği üzere lisansın verilmemesi sonucu kapatılmıştı. Paypal’ın kapatılmasında ki sebep olarak ise firmanın kullanıcıların para gönderip alması gibi bilgileri devlet ile paylaşmaması olarak açıklanmıştı. Paypal Türkiye’de geri açılacak mı soruları devam ederken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan önemli bir açıklama yaptı. Buna göre PTT, Paypal benzeri bir sistem yapacak.

Sık sık basın mensuplarının karşısına geçerek çok önemli ve müjdeli açıklamalar yapması ile bilinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bu seferde milli ödeme sistemi hakkında önemli bir açıklama yapdı. Buna göre Paypal sisteminin yerlisi gelebilir.

PTT Çalışmalara Başlayacak

PTT bilindiği üzere dünya markası olma olunda önemli adımlar atmaya ve yatırımlar yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin milli ödeme sistemini geliştireceği ve kullanıcıların bu sistemi kullanacağı uzun süredir konuşulan konular arasında yer almaktaydı. Sonunda bu konu hakkında resmi bir açıklama yapıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama da e-ticaret pazarında PTT’nin milli ödeme sistemi ile yerini almasını istediğini söyledi. Buna göre açıklama da resmi olarak Paypal ismi kullanılmadı ve PTT’nin milli ödeme sistemini ne zaman yapacağına yönelik bilgi de verilmedi. Ancak görülen o ki PTT’nin milli ödene sistemi için adımları attığı ve çalışmalara başlayarak konu hakkında duyuru yapması beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here