WhatsApp Hikayelerde Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

WhatsApp’a gelen güncelleme ile bilindiği gibi durum özelliği kaldırıldı onun yerine hikaye bölümü eklendi. Whatsapp’ın son güncellemesi ile kullanıcılara sunulan Whatsapp durum kısmı çoğu kullanıcı tarafından kullanılmamakta. Çoğu kişi acaba kimlerin rehberinde kayıtlıyım düşüncesi ile Whatsapp durumu paylaşıyor 🙂 ( Bende bunlardan biriyim aslında ) Whatsapp durumunu paylaşan kişiler, başkalarının whatsapp durum hikayesini ekran görüntüsü ile almak isteyebilir. İşte bu durumda da akıllara “whatsapp hikaye ss alınca bildirim gidiyor mu” sorusu geliyor.

whatsapp hikayede ss alınca bildirim gidiyor mu
whatsapp hikaye ss alınca bildirim gidiyor mu

WhatsApp’a gelen hikayeler bölümüne hikaye paylaştığınızda 24 saat boyunca resimler ve videolar durmaktadır. 24 saatin sonunda ise otomatik olarak paylaşmış olduğunuz post silinmektedir. Paylaşım yaptığınız da içeriği kaç kişinin gördüğünü hatta hangi dakikalarda baktığını dahi detaylı olarak anlık şekilde görebilirsiniz. Peki Snapchat’te olduğu gibi WhatsApp’ta ki hikayelerde ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu?

Whatsapp Ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi ?

Pek çok kullanıcı WhatsApp’ta ki hikayeler bölümünde bildirim alınca bildirim gidip gitmediğini merak etmektedir. Hatta bu yüzde yine pek çok kullanıcı ekran görüntüsü almaya çekinmektedir.

Buna göre WhatsApp’a hikayeler bölümü geldi ve anlık olarak son görülmenin, kimlerin gördüğü ve ne zaman baktığı gibi detaylar yazıyor ancak ekran görüntüsü alındığında karşı kullanıcıya bildirim gitmemektedir. Yani sizlerde WhatsApp’ta dolaşırken hikayeler bölümünde istediğiniz bir resmin ya da videonun ekran görüntüsünü almak istiyorsanız ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Karşıda ki kullanıcıya bildirim gitmemektedir.

Şu anda her ne kadar karşıda ki kullanıcıya bildirim gitmiyor da olsa ilerleyen güncellemeler de hikayeler de ekrnta görüntüsü alındığında bildirim gidebileceği düşünülmektedir. Çünkü Instagram’a gelen güncelleme de de bildirim gitmiyordu fakat daha sonrasında gelen güncellemeler de bildirim gitmeye başladı.

Bu konu hakkında yeni bir güncelleme ile bir gelişme olduğu taktirde “whatsapp durum ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi” sayfamızda sizlere sunuyor olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here